Részletes keresés

0 Ft -ig 1.000.000.000 Ft

találtunk 0 eredmény
Keresési eredmények

Az ingatlanközvetítők feladatköre és az ingatlantranzakció menete

Közzétette Dut-Immo be 2023-11-03
| 0

Lépten-nyomon ingatlanügynökökbe, ingatlanértékesítőkbe, ingatlanszakértőkbe, ingatlanmenedzserekbe, ingatlanspecialistákba és ingatlantanácsadókba botlunk. Az elmúlt évtizedben gomba módra jöttek létre a kisebb-nagyobb ingatlanközvetítő cégek, amelyek olyan vonzónak láttatják az ingatlanos szakmát, hogy rengetegen jelentkeztek, végezték el a tanfolyamot, és hitték, hogy (az ígéretnek megfelelően) tényleg könnyedén meggazdagodhatnak.

Tudjuk, hogy ebben az iparágban sincs kolbászból a kerítés!

 

Milyen feladatkörei vannak egy ingatlanügynöknek?

Kereskedelmi tevékenység előkészítése: Az ügynökök segítenek a tranzakció előkészítésében. Az eladók esetében segítenek az ingatlan értékesítésének stratégiájában, az értékbecslésben és az ingatlan hirdetésében. A vevők esetében segítenek meghatározni az igényeket és elkészítik a keresési stratégiát.

Ingatlan keresése és bemutatása: Az ügynökök segítenek a vevőknek megtalálni az ingatlant, amely megfelel az igényeiknek. Az eladók segítenek az érdeklődőknek az ingatlant megtekinteni.

Áralku és tárgyalás: Az ügynökök közvetítőként működnek a vevő és az eladó között, és segítenek az áralkuban és az egyéb tranzakciós feltételek megtárgyalásában.

Jogi- és adminisztratív segítség: Az ingatlanügynökök ismerik az ingatlantranzakcióval kapcsolatos jogszabályokat és előírásokat, segítenek a szükséges dokumentumok előkészítésében, aláírásában és benyújtásában.

Tranzakciókövetés: Az ügynökök figyelemmel kísérik a tranzakció folyamatát, és biztosítják, hogy minden szükséges lépés és dokumentum időben elkészüljön.

Hogyan zajlik az ingatlan tranzakció folyamata?

Előkészület: A tranzakció kezdetén az eladó és az ügynök meghatározzák az ingatlan értékét. A vevő megfogalmazza igényeit és elkészíti a kölcsönigényléshez vagy finanszírozáshoz szükséges dokumentumokat.

Ingatlan keresése: A vevők az ügynök segítségével megtekintik a rendelkezésre álló ingatlanokat, és kiválasztják a megfelelőt.

Áralku és szerződéskötés: Miután megtalálták az ingatlant, az ügynök segít az áralku lebonyolításában, majd a felek aláírják a vételi szerződést.

Vizsgálat és engedélyezés: Az ingatlan ellenőrzésére kerül sor, beleértve a szerkezeti és jogi elemzést. Ezenkívül a vevőknek meg kell szerezniük a szükséges engedélyeket, például az ingatlanfinanszírozást.

Zárási fázis: A vételár kifizetése és az ingatlan tulajdonjogának átadása történik ebben a szakaszban. Az ügynök segít az összes papírmunka lebonyolításában.

Ingatlantulajdon és utánkövetés: Az ügynök segíthet az új tulajdonosoknak az átmenet során, például azon szolgáltatásoknak a beállításában, amelyek az ingatlannal járnak, például víz, gáz, elektromos áram stb.

Az ingatlanügynök tehát sokoldalúan segíti az eladókat és vevőket az ingatlantranzakciók során. Az ő tapasztalata és tudása segíthet a folyamat zökkenőmentes lebonyolításában és a legjobb döntések meghozatalában mind az eladók, mind a vevők számára.